Zumba

Latin dans ritimlerini dinamik egzersiz hareketleri ile birleştiren Zumba Fitnessle eğlenerek zayıflamak isterseniz, Fit 4 Ever'a bekleriz.

Zumba Fitness nedir?
Dünyanın bir numaralı dans, fitness çılgınlığı Zumba, Latin müzikleri ve danslarından oluşan ve fitnessle birleştiği zaman her derste 500 ile 750 kalori harcamanızı sağlayan bir fitness programıdır. Dans ve dinamik egzersiz hareketleri ile birleştirerek fit ve zinde bir görünüm sağlıyor. 7’den 70’e sadece bayanların değil erkeklerinde keyifle yaptığı bu yeni trend ülkemizde daha çok yeni. Gittiğiniz spor salonlarında eğitmeninizin gerçekten eğitimli bir Zumba eğitmeni olup olmadığı çok önemlidir.

Son zamanlarda zayıflamak için kadınların sıklıkla başvurduğu yöntemlerden biri olan Zumba Fitness’ın ülkemizdeki geçmişi nedir?
Ülkemizde zumbanın geçmişi 5 yıl bile sayılmaz . Buna rağmen gün geçtikçe ada halkının bilgilenmesi ve zumbaya ilgi göstermesi hızla artmaktadır.Son zamanlarda internetle birlikte çağımızı yetişmeye çalışıyoruz. Bu yüzden ülkemizde de yeni yeni başlamasına rağmen hızlı bir farkındalık sözkonusudur.Bu yüzden herhangi bir geçmisi olabilmesi için belirli bir zaman geçmesi gerekmektedir.İleride inanıyorum ki dünyada olduğu gibi kalabalık zumba partilerinde birlikte zumba yapacağız.

Zumba Fitness'ın faydalar neler?
Zumba dersleriyle eğleceli ve rahat kilo verebilir, formunuzu koruyabilirsiniz. Latin dansları eşlinde tam bir parti havasına bürünen Zumba dersleri sırasında zamanın nasıl geçtiğini ve spor yaptığınızın farkına varamayacaksınız.

Zumba yapmak için 10 neden.
1- Saatte yaklaşık 500-750 kalori yakın.
2- Yoğun programdan eğlenceli kaçış.
3- Temiz zihin, sıfır stres.
4- Yağları yakın, sağlıklı kilo verin.
5- Daha dayanıklı, daha koordine olun.
6- Daha esnek, daha hızlı olun.
7- Kalbiniz - akciğerleriniz güçlensin.
8- Kas geriliminizi azaltın.
9- Dans edin, güven kazanın.
10- Yaratıcı yönünüzü geliştirin.

Kimler Zumba Fitness yapabilir?
Farklı kategorileri bulunan zumba fitness genel olarak 13 - 70 arası her yaştan sağlık problemi bulunmayan herkes yapabilir. 13 yaşından büyük kadın ve erkek zumba yapabilir. 13 yaşından küçük çocuklar için ayrı eğitim ve sertifika alınması gerekmektedir.

Zumba Fitness ile zayıflamak isteyen birisi haftada kaç saat bunu yapmalı?
Zumba ile zayıflamak isteyenler en az haftada 2 kez, 1 saat Zumba yapmalıdırlar.Eğer diyetle de desteklenirse kısa sürede daha fazla kilo verilebilir. Hiç diyet yapmadan haftada 3 Zumba yaparsanız 10 günde bir beden küçülürsünüz.

Zumba Fitness'ı yapan bir kişi nelere dikkat etmeli?
Dikkat edilmesi en önemli şey eğitmeninin üye ve sertifikalı eğitmen olması gerekmektedir.Daha sonra eğerki herhangi bir doktor kontrolünde ise kişinin doktoruna herhangi bir spor yapmakta sakınca olmadığını öğrenmesi ve daha sonra kendini rahat hissedeceği kolaylıkla spor yapabilceği kıyafet ve ayakkabıları ile birlikte bize katılmaları...

Alters und Behindertengerechter Badumbau Badezimmer Dekoration Badezimmer fr ltere Menschen Badezimmer fr ltere und krperbehinderte Menschen Badumbau Behindertengerecht barrierefrei gestaltetes Badezimmer Barrierefreies Bad Behindertengerechter Ebenerdigen Dusche Komplettsanierung Pflege & Barrierefreiheit Pflegegrad erhalten Sie 4.000 Zuschuss Pflegekasse Toiletten Dekoration
George karelias satin al Marlboro double fusion satin al Marlboro touch aqua satin al Djarum black satin al Captain black dark crema sigara satin al Toscanello limoncello puro satin al Puro satin al Tutun satin al